Penye Pijama Dikelim

Penye Pijama Dikelim

Penye pijama dikelim, tamam dikelim de nasıl ?

Rutin hayatımızda en sık kullandığımız, en rahat olduğumuz ve en sık ihtiyaç duyulan kıyafet eşofman- pijama grubu kıyafetler. Bir de çocuk devreye girerse kirlendi , ıslandı derken birkaç takım anca kurtarıyor günü.  Bu grup kıyafet için süprem penye çeşidi  kumaş olarak oldukça kullanışlı. Ben kumaş alışverişini daha çok pazarlardan yapıyorum ancak penye için istediğimiz görsel şöleni sağlayan tezgah daha karşıma çıkmadı. Gerçi Bakırköy cumartesi pazarından başka gidebildiğim pazar yok. Zeytinburnu’nda toptan kumaş satan yerlerden alışveriş yapan arkadaşlar varmış. Lakin bana kısmet olmadı. Bağcılar’da Medipol Hastanesi’ne yakın bir dükkandan aldım bu kumaşları.

Hem ihtiyaç giderildi hem de zamanımı değerlendireceğim hoş bir aktivite oldu. Dikiş dikmenin böyle güzel bir tarafı var. Zihni boşaltıyor. Sırasıyla aşamalı olarak resimleri takip edip sizlerde dikebilirsiniz. Kalıp ihtiyacınız için mevcut kıyafetinden faydalanmak daha kolay ,ancak Burada dergisinin Çocuk sayılarını alabilir kalıpları dergilerden çıkarabilirsiniz.

Pijama dikimine alt parçadan başladım. Beline kıvırma payı verip içine lastiği yerleştirerek çift iğne ile diktim. Ev tipi makinelerin en sevilen kısmı J … bileklerde de çift iğne ile dikerek temiz bir görümüş elde ettim. Tabi manşet dikilebilir istenirse  bu da tercih meselesi. Tişört dikiminde ilk aşama omuzların birleşimi, bu kez yaka dikerken tek omuzu açık bıraktım. Biyeyi kumaşın yüzüne yatırarak (ister overlok ister zigzak dikiş ile ) diktim açık kalan tek omuzu dikerek yakayla beraber omuz dikişi tamamlanmış oldu. Kollar takıldıktan sonra bilekte çift iğne ile yaptığım dikişi beğenmedim ellerinin üstüne döküldü çocukların. En iyi tercih manşet olacaktı hatta video ile göstereyim dedim sizlere 😀 ekte videosu bile var.  Ben sıradaki projelere geçeyim sizler ilham bekleyin.

Penye Pijama Dikelim