Fırfır Modası

Fırfır Modası ,

Hala geçmeyen fırfır modası için temel beden kalıbını biraz bölüp parçalayıp istediğimiz kıvama getiriyoruz. çokça bilindik bir model aslında .Süetimsi kumaşı kestik biçtik  ,eh hale yola girdi. Başına neler geldi ? Efenim şimdi şöyle ;
Bakırköy pazarından taş rengi, lacivert ve bu tarçın rengi kumaşı beraber aldım . Lacivert malum tunik oldu 😊 bunu da tunik yada bluz niyetindeydim. Kesecekken baktık kumaş çok anneciğim, kardeşcağızım elbise olsun ziyan etme diyince , bi de ben sana kup yapıveririm getir kağıtları diyince💫 😄 kuplu, fırfırlı ve kaç yıl sonra giyerim belli olmaz bir elbisem oldu. Fikri veren @nebihanakca ancak ben bluz olsun istemiştim kısmet değilmiş, halbuki daha çok kullanım şansım vardı. Elbise pek benlik değil. Neyse canım pratiğimiz gelişiyor😄 Ojeler bardak dibi boyamaya alındı. Başarılı olamadık 😂 aseton lazımmış daha çok zayiat vermeden bardakları kaldırdık … Vardır elbet bi kolay yolu bulucaz inşallah .

Süet kumaşlar bedene yapışıyor. Kullanımda astar tecihiniz önemli, saten değil benim kullandığım. İnce jarse gibi bir de kumaşın ağırlığı fazla ise sarkmayı düşünerek boyunu hazırlayın.