Eşofman Üzerine Baskı

Eşofman Üzerine Baskı

Eşofman Üzerine Baskı, penye dikimini pekiştirmek için sık sık kullanılan eşofmanlardan birini daha kesiyoruz. Fakat bu kez değişikliği hazır baskılar kullanarak yapıyoruz, internet ortamında hazır baskılara ulaşabilirsiniz , aplike kullanmakta  başka bir yol tabi ki  …

Eşofman dikerken kumaş çeşidi olarak iki iplik penye kullanıyoruz, ribana ile bel ve  bilek kısmını hazırlıyoruz. İki iplik çok ince değil ancak kalın olsun kış için sıcak tutsun derseniz şardonlu kumaş tercih edebilirsiniz. Şardonlu kumaşı ayırt edemiyorum diyen olursa kumaşın tersini çevirip bakabilir yumuşacık pamuk dokusunu kadifemsi halini görmemek mümkün değil.

Kumaş baskılarını uygularken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.

  • Öncelikle baskı kağıdının kumaşın üzerinde olması gereken yerde olduğundan emin olun, çünkü yanlış yere yapışan baskıyı sökme şansınız yok denecek kadar az.
  • Ütü yaptıktan hemen sonra kağıdı kaldırmaya çalışmayın, sıcaklığını kaybetmesi için soğuk uygulama gerekli bunu ister başka bir havlu ile yapın ister bekleyin yeter ki soğutun . Sıcak haliyle kağıdı kaldırırsanız baskı da kalkacaktır.
  • Baskı yaptığınız kumaşı tersinden tekrar ütüleyin . Böylece sağlamlaşır.
  • kumaşı yıkarken 30 dereceyi geçmeyin.
ön ve arka bel farkı
Baskıyı ütü ile yapıştırıyoruz
ribana kumaşı lastikli , bel ve manşet için kullanılır.
lastiği kemerin içine koyup bel kısmındaki dikişi tek seferde yapıyoruz.

tarifi benden uygulama sizden 🙂 bu eşofmanı hediye olarak hazırladım .  Elemeği hediye hazırlamak isteyen deneyebilir.